מרכז סיור ולימוד עיר דוד
 עיר דוד- כאן הכל התחיל האתר המוכר כיום כעיר דוד, החל את קיומו בימי אברהם אבינו, כעיר כנענית מבוצרת ומרשימה, סביב למעיין הגיחון המפורסם של ירושלים הקדומה.
לפני כ-3000 שנים, החליט דוד לעזוב את עירו חברון, ולעלות לירושלים על מנת לאחד את עם ישראל סביב עיר בירה אחת. עם כיבוש ירושלים מאת היבוסים, הפך אותה דוד לבירת ממלכה משגשגת וחזקה. שלמה, בנו, הקים את בית המקדש על פסגת הר המוריה, מקום עקידת יצחק, וכך הפכה ירושלים לבירה מדינית, דתית ורוחנית עבור עם ישראל כולו.
כיום מתאפשר הביקור באתרים קדומים ומרשימים אלה, בגן הלאומי עיר דוד, השוכן על גבעה קטנה וקסומה,הסמוכה לכותל המערבי, מדרום לשער האשפות.
חווית הביקור באתר כוללת תוכן מרגש, לצד סיור ייחודי בעירם של מלכים ונביאים, המקום בו נכתבו כמחצית מספרי המקרא, ובו התרחשו רוב הסיפורים בירושלים התנ"כית.
רכס ארמון הנציב
מדרום לירושלים העתיקה מתנשא רכס ארמון הנציב, המוכר גם בשם ג'בל מוכבר. לאורכו של הרכס הנישא נבנו שלוש טיילות יפות, מהן נשקפים נופי ירושלים ומדבר יהודה. בשנות השלושים של המאה הקודמת, הוקם על הרכס, ארמונו של הנציב הבריטי, לאחר רעידת האדמה, שהחריבה ב- 1927 את הארמון הקודם, שהיה בקרבת אוגוסטה ויקטוריה על הר הזיתים. רכס ארמון הנציב מציע מספר מסלולים מעניינים, בין אתרי מורשת קרב, תצפיות מרהיבות, וטיילות יפות. במעבה האדמה, תחת הרכס, חצובה נקבה קדומה, בה הובלו המים מבריכות שלמה אל הר הבית. אמת המים הקדומה, מאפשרת סיור לאור פנסים במעבה האדמה.
הר הזיתים
ההר אשר מקדם לעיר, מהווה מחסום כביר, החוצץ בין ירושלים הקדומה ומדבר יהודה. מזה דורות רבים, מתנשא ההר הקדמוני מעל הר הבית, ומהווה מקום של כיסופים, תצפיות, המתנה ותקווה לגאולה. בהר הזיתים קם בית הקברות היהודי הקדום ביותר בעולם, שעם השנים הפך גם לגדול מכולם. את הרכס מכסים עדיין עצי זית רבים כבעבר, וביניהם פינות טבע נסתרות, מסלולים יפים, ובעיקר תצפיות מרשימות. בהר הזיתים קבורים אנשי שם רבים, שסיור בקברותיהם, חושף סיפורים מעניינים, ומהווה הצצה מרתקת אל תולדות הציונות ומדינת ישראל. פסגת ההר מהווה נקודת מוצא אידיאלית לשלל סיורים מרתקים, העוסקים בקדושתה של ירושלים לכל הדתות המאמינות באל אחד.
מי אנחנו?
במרכז המבקרים בעיר דוד עוסקים בהסברה, בסיורים ובהחזרת המודעות והנוכחות לעיר דוד וירושלים הקדומה בכלל (הר הזיתים, ארמון הנציב, גיא בן הינום).
מרכז המבקרים מציע מגוון גדול מאד של סיורים ואטרקציות בעיר דוד וסביבתה ביניהם: סיורי בית ראשון ובית שני בעיר דוד, סיורי סליחות, סיורים מיוחדים סביב מעגל השנה, סיורי בין ערביים מוזיקליים, נסיעה בספארי וברינג'רים בשבילי ירושלים הקדומה, סיורים על גבי sag-way בארמון הנציב, חשיפת שרידים ארכיאולוגיים מהר-הבית למרגלות הר הצופים ועוד.. ועוד...
הקבוצות המגיעות להדרכות השונות מגוונות ביותר: בני נוער, ילדים, מבוגרים, חיילים ותיירים מהעולם כולו. מלבד ההדרכה באתרים השונים, שוקדים אנשי מרכז המבקרים על פיתוח מתמיד של עיר דוד וסביבתה, ומאמצים רבים מושקעים בחשיפת השרידים הארכיאולוגיים בליבה של ירושלים.


ליצירת קשר:
אימייל - rcv@cityofdavid.org.il
טלפון - 02-6274365

צרו איתנו קשר

לקבלת עדכונים ויצירת קשר השאירו פרטים טלפון: 08-6630030 | כתובת: רח' המלאכה 7, בית כסלו, אזור תעשיה צפוני, לוד