שביל ישראל-טיפים

אמ:לק שביל ישראל, איך מתחילים?!
בעונה הזו רבים יוצאים למסלול שביל ישראל, מאילת ועד לקיבוץ דן. איך מתכוננים ליציאה לדרך?
 

אשל טסלר, מדריך בוגר בבית ספר שדה שער הגיא מספר,
יצאתי בשנה שעברה בחודש מרץ לשביל ישראל.
את השביל כולו עשיתי ברצף, זו הייתה חוויה מדהימה בה פגשתי אנשים מיוחדים, המטיילים על השביל ומלאכי השביל המארחים את המטיילים בביתם, זכיתי לגלות מקומות ונופים חדשים בארץ ישראל ⛰
השביל אמנם מטורף ומדהים אך אם לא מתכוננים אליו כראוי-הוא עלול להפוך לסיוט.

קבלו כמה טיפים לקראת היציאה לשביל ישראל:

זהו טיול ארוך הדורש התארגנות מראש. איך עושים את זה?!
1. מים  - בדרום הארץ (מאילת עד ערד) ישנם חניוני לילה שאין בהם ברזי מים ועל כן צריך לוודא שיחכו לכם מים בסוף היום. אפשר לעשות זאת בעצמכם עם רכב לפני היציאה לשביל או לשלם לחברות העושות זאת בתשלום.
2. איזה ציוד לוקחים? זכרו שהמשקל כולו על הגב שלכם-לא מומלץ יותר מ20 קילו, לפני היציאה תשקלו את התיק! באינטרנט קיימות רשימות ציוד מפורטות, היעזרו בהן.
3. איפה ישנים בלילה?  בדרום רוב ההליכה היא בשמורות טבע ועל כן חלים שם חוקי "שמורות טבע וגנים לאומיים" בהן אסור לשהות בלילה. תכננו מראש באילו חניוני לילה אתם רשאים לישון.

•  ציוד- אחד הדברים שיכולים להרוס טיול הוא ציוד ברמה נמוכה, לא כדאי להתפשר על התיק והנעליים. חבל להיפצע ולהפסיק את השביל בגלל זה. זו הבריאות שלכם!

• בחודשי החורף בהם מטיילים לרוב בחלק הדרומי של שביל ישראל יכולים להיות גשמים ואיתם חשש לשיטפונות. כדאי לבדוק פעם ביום-יומיים את מזג האוויר. תנהגו באחריות!!

•  אוכל- חשוב לאכול מכל אבות המזון בטיול. המלצה שלי לתפריט: בוקר-שיבולת שועל (קוואקר), צהריים- טורטיה עם טחינה וקצת ירקות ובערב לבשל קצת פחמימות כמו אורז,פתיתים או משהו אחר. לארוחות ביניים מומלץ פירות יבשים וכן שקדים ואגוזים.

•  באתר "ויקישביל" ישנם פרטים נוספים כגון רשימת מלאכי, מקטעי השביל ועוד.  מומלץ להוריד את האפליקציה "בשביל ישראל" לאנשי האנדרואיד באפליקציה ניתן למדוד מקטעים לקבל רשימה חלקית של מלאכי שביל נקודות מים מסודרות ועוד.

• הכי חשוב זה לזרום! השביל דינאמי, פוגשים חברים במהלך השביל ודברים משתנים אז אל תהיו מקובעים ותזרמו.

השביל זו חוויה נפלאה ומעצימה. לשאלות וטיפים נוספים:  אשל: 050-6998499

צרו איתנו קשר

לקבלת עדכונים ויצירת קשר השאירו פרטים טלפון: 08-6630030 | כתובת: רח' המלאכה 7, בית כסלו, אזור תעשיה צפוני, לוד