המלצות טיולים
סנן לפי:
מעין חממה למירון

מסלול שמתחיל בשרידים של חאן עתיק, הליכה לאורך שביל ישראל והכל בתוך הפריחה והחורש של המירון! המלצה של מרכז סיור ולימוד אורות הגליל.

לפרטים >>
אל נחל אילן

בצמוד לכביש ירושלים-תל אביב מסתתר נחל אילן, נחל אכזב אך מדהים בנופיו ובפריחתו. נגיע אל חורבת "עלקת" הקסומה ונעלה לעבר רכס משלטים הצופה אל כביש 1 ונהנה מהפריחה המקסימה של הרי ירושלים. המלצה של בית ספר שדה שער הגיא.

לפרטים >>
חוף הבונים-חוף דור

מסלול של ים, צדפים, חולות, מערה קסומה והר הכרמל המשקיף מעל, וכמובן שהכל עם יופי הפריחה שעוטף את ארצנו. מסלול משפחתי בהמלצת מרים שוורץ, בת שירות במרכז סיור ולימוד בשבילנו

לפרטים >>
נחל ימין-חתירה

מסלול דרומי בנחלי המדבר המדהימים והמרשימים, מסלול של מדבר, שקט, סיפורים היסטורים מרתקים וגבי מים מרעננים. המלצת מסלול של מדרשת "ביחד" ירוחם.

לפרטים >>
נחל תבור

מסלול עם הנוף הנפלא של התבור, רמות בזלת יפהיפיות, מעיינות ועץ הדקל הכי גדול בארץ! נחל תבור יגרום לכם להרגיש שאתם מטיילים בבולגריה. המלצת מסלול של תהילה מזרחי, בת שירות במרכז סיור ולימוד אורות הגליל.

לפרטים >>
בורות ובארות

מסלול בורות ןבארות בשפלת יהודה, מסלול של פריחה, גתות ובורות מים עתיקים, שביל ישראל וסיפור תנכ"י אחד שכולנו גדלנו עליו! המלצת מסלול של אביעד דמביץ, רכז הדרכה בבית ספר שדה שער הגיא.

לפרטים >>
הגשרים התלויים בנשר

המלצה של מעיין ארד, רכז הדרכה במדרשת הגליל המערבי -עכו, נגיע לנחל קטיע ולאחת האטרקציות השוות שיש לאזור להציע לנו! מסלול קסום בנחל, פריחה מדהימה ומעל הכל הגשרים התלויים של נשר! ניתן לחצות את הגשרים ולראות את כל יופיו של הנחל נפרס מתחתינו..!

לפרטים >>
נחל סער

בין הגולן הבזלתי לחרמון הלבן, מתחתר לו נחל סער, שבימי החורף משופע בשלל מפלים ובריכות. המסלול, שעובר בין מפל רסיסים למפל סער, מרהיב ביופיו, אינו קשה ומתאים לכל המשפחה. טיול רגוע בנחל סוער! המלצת מסלול של חן כהן, בת שירות מדרשת הגולן בחיספין.

לפרטים >>
אל בקעת ארבל

אל בקעת ארבל, מסלול נפלא בין הרים מרשימים, נחל זורם היסטוריה מסקרנת וכמובן בעונה הזו-המון פריחה. מסלול שמריחים בו גאולה ותקווה! המלצת מסלול של תהילה מזרחי, בת שירות במרכז סיור ולימוד אורות הגליל.

לפרטים >>
שביל החורש-שתולה

מסלול של אומנות, ציורים מדהימים של אומנים מכל העולם על גדר המערכת, חורש מקסים, והשיא-ההוטה הכי עמוקה בארץ! רגע, מה זה בכלל הוטה?!! בשביל זה תצטרכו להיכנס אל המלצת המסלול של ניצן שחר, בת שירות במרכז סיור ולימוד אורות הגליל. חג עצמאות שמח!

לפרטים >>
נחל קנה בשומרון

נחל קנה הוא אחד המסלולים הקלאסים בשומרון - מסלול נפלא שמשלב טבע, נופים מרהיבים, סיפורי תנ"ך ומעיינות מים מהנים. המלצת מסלול של רויטל יגודה, בת שירות מרכז סיור ולימוד שומרון.

לפרטים >>
נחל שילה

חלקו המזרחי של נחל שילה הוא נחל אכזב שיוצר מסלול משפחות קליל עם פינות ישיבה יפות ונוחות, מעיין מותאם לגדולים ולקטנים, ואיך אפשר שלא? מלא בסיפורי התנ"ך שסובבים אותו, המלצת המסלול של רעות צור, בת שירות במרכז סיור ולימוד שומרון.

לפרטים >>
הר אדר ויד אסא

סיור רכוב בעקבות חטיבת הראל במלחמת ששת הימים ומלחמת העצמאות. שני אתרים שהתנהלו בהן קרבות קשים בדרכה של חטיבת הראל לשחרור ירושלים, המלצת מסלול של אביעד דמביץ, רכז הדרכה בבית ספר שדה שער הגיא. יום ירושלים שמח!

לפרטים >>
בעקבות הקו העירוני בירושלים

מסלול עירוני לאורך טיילת ארמון הנציב ושכונת אבו טור בעקבות החטיבה הירושלמית במלחמת ששת הימים וסיפורי העיר המחלוקת בין שתי המלחמות לאורך 19 השנים. המלצת מסלול של מאיר דנא-פיקאר, מורה דרך ורכז במדרשת חברון.

לפרטים >>
המרפסת של המדינה

ימי השישי מתארכים מרגע לרגע ולכם כבר נמאס לשבת בבית? בואו לבקר באתר מרשים שנמצא ממש מתחת לאף שלנו בתוך הישוב פדואל שבמערב השומרון.  המלצת מסלול של טליה וייספיש, בת שירות במרכז סיור ולימוד שומרון. 

לפרטים >>
הר יואש-הרי אילת

לכבוד סיום הלימודים נרד דרומה אל עיר הקיץ הניצחית! "בואי נימלט מן האספלט..בואי לאילת, לאילת!" אילת יכולה להציע לנו לא רק בתי מלון, טיילת וים משגע אלא כמו שממליצה תמה צחור, בת שירות באל ארצי הרים נפלאים וזריחות ושקיעות מהפנטות-מהר יואש!

לפרטים >>
גבעת התנ"ך-ירושלים

מסלול עירוני בירושלים הקסומה שמשלב תנ"ך, היסטוריה, טבע, ובעיקר המון יופי. בין מתחם התחנה לגיא בן הינום ועיר דוד מסתתרים דברים שלא האמנתם שתראו! המלצת מסלול של דוד רודמן, מנהל הדרכה בעיר דוד.

לפרטים >>
דרך בורמה

נצעד בדרך ההיסטורית שפעלה מספר חודשים מועט במלחמת העצמאות, ועקפה את "פקק לטרון" שמנע מעבר על הדרך הראשית. הליכה נוחה על השביל, בינות שטחי החקלאות, וסיפורי מרתקים על הימים של טרם קום המדינה. המלצת מסלול של גבי סרור רכז ההדרכה במדרשת הדרום.

לפרטים >>
שביל גולן, מקטע 4

מבאב אל הווא - שער הרוחות - ועד אנדרטת פלס"ר 7 מצפון לקיבוץ אלרום, נקבל הצצה לחיים הגולניים מלפני 5000 שנה, ולחיי התושבים בכפר עתיק שפעל החל מהתקופה הרומית, נחרב מספר פעמים אך נבנה שוב ושוב. המלצת טיול של שירה אברמוביץ', בת שירות קשת יהונתן

לפרטים >>
אל נחל קדש

שביל ישראל, ירוק בעיניים (אפילו בקיץ!) יתדות מגניבות וסיפורו של אחד מהקרבות המרגשים ביותר של מלחמת העצמאות - נחל קדש. המלצת מסלול של תהילה מזרחי, בת שירות במרכז סיור ולימוד אורות הגליל.

לפרטים >>
סיור למזכרת... (בתיה)

טיול עירוני נינוח בין בתים היסטוריים, באווירה של המאה ה-19, במושבה ההיסטורית שהוקמה ביוזמת הרב מוהליבר והברון רוטשילד. המלצת מסלול של אירית פרקוביץ', רכזת הדרכה "ציוני דרך", מזכרת בתיה.

לפרטים >>
אל המעיין – בגולן

עולים לגולן בקיץ הקרוב?! מרכז סיור ולימוד קשת יהונתן עשה לכם סדר, ומגיש לכם את רשימת המעיינות המומלצים (והחינמיים) ברמת הגולן.

לפרטים >>
נחל חוורים בנגב

טיול נינוח בליל ירח מלא, כשסלעי הנחל העשויים מחוואר לבן נראים כמו מראה ענקית שמחזירה את אור הירח. ירידה קלה יחסית בקניון יפה שבו חבויות פינות נסתרות, תצפיות נוף שובות לב ומשחקי אור וצל יפים. המלצה של גבי סרור, רכז מדרשת הדרום.

לפרטים >>
סיור רגלי בפקיעין

מהמערה הקדומה שבה הסתתרו רבי שמעון בר יוחאי ובנו אלעזר בזמן שבארץ שלטו הרומאים, דרך יהדות הגליל בתקופות הקדומות ועד לימינו אנו ולעם ישראל המתחדש בגליל. המלצת מסלול של דורין סגל ומעין ארד ממרכז סיור ולימוד גליל

לפרטים >>
בעומק מערת עלמה

טיול קריר בסוף הקיץ, אל המערה העמוקה ביותר בישראל, מתחת לאדמת רמת עלמה, ואחריה טבילה במעיין עין עלווה. אם תרצו אפשר גם לטעום ייו ושוקולד ביקב דלתון וביקב רימון הסמוכים. המלצה של תמר בן חמו, מדריכת טיולים מרכז סיור ולימוד אורות הגליל

לפרטים >>
שביל המעיינות

המלצת מסלול רטובה וקרירה, המתאימה לכל המשפחה ולכל עונה. על שביל ישראל עובר מסלול בתוך החורש המשובץ במעיינות נקבה. המלצת מסלול של שחר ריינזילבר, בת שירות בבית ספר שדה שער הגיא

לפרטים >>
חלמוניות ברכס חזקה

אנחנו מתרגשים לקבל את המלכות הצהובות שמבשרות לנו את בוא הסתיו אז השבוע מצפינים עד לחלמוניות ברכס החזקה בהמלצת מסלול של ליבנה שלווי, רכז הדרכה במרכז סיור ולימוד קשת יהונתן. חלמוניות או לא להיות!

לפרטים >>
ממי עמי לאום ריחאן

בואו להכיר את האזור הלא מוכר של צפון השומרון, נופים מדהימים, גבעת טוף יפה ומחליקה, וטבע נפלא! המלצת מסלול של יסכה, מדריכת טיולים בשירות לאומי ומיכאל רכז הדרכה במרכז סיור ולימוד בשבילנו

לפרטים >>
רכס שיירות

'באב אל וואד לנצח זכור נא את שמותינו' המלצת מסלול ברכס שיירות בעקבות סיפורו של כביש מספר 1 במלחמת העצמאות והדרך הנצורה לירושלים. מסלול נפלא של תצפיות מרהיבות וטבע מדהים! המלצת מסלול של אשל טסלר, מדריך בוגר בבית ספר שדה שער הגיא.

לפרטים >>
הר צפחות

הר צפחות בהרי אילת, המסלול הדרומי ביותר במדינת ישראל העובר בשיאו בתצפית ייחודית ביופייה ממנה ניתן להשקיף על כל שכנינו הדרומיים והימיים! המלצת מסלול של יאיר מאור, מדריך בוגר ומנהל פרויקטים במרכז סיור ולימוד אל ארצי.

לפרטים >>
יער יתיר-הר חברון

מסלול ביער הנטוע הגדול ביותר במזרח התיכון! נטייל בין מתקנים חקלאים עתיקים, עצי אורן גדולים, פרחים מבשרי סתיו מדהימים וכמובן נוף נפלא על הר חברון ודרומה של הארץ. המלצת מסלול של שקמה לשם, רכזת הדרכה במרכז סיור ולימוד סוסיא.

לפרטים >>
נחל כזיב

תהיו בטוחים שלא תתאכזבו! תצפית מהממת על הנחל מהמבצר העתיק המספר על אימפריות שנפלו. עם מזל ותשומת לב אולי נראה נשרים ויחמורים שמטיילים באזור. נגיע למעיינות צלולים ויפיפים להתרעננות. המלצה של אשרת מירון, מדריכה בוגרת- מרכז סיור ולימוד ראש פינה

לפרטים >>
הקניון האדום

המלצת מסלול של יאיר מאור, מדריך בוגר ומנהל פרויקטים במרכז סיור ולימוד אל ארצי. בקניון האדום משחקי הצבעים הם לא בין המותגים בחלונות הראווה אלא משחק בין אבני החול האדומות שנשמרו בין סלעי הצור הקשים. מסלול נפלא למשפחות בהרי אילת.

לפרטים >>
נחל ראש פינה

מהי הדרך שנתנה לאהוד בנאי את ההשראה לכתיבת השיר 'יוצא אל האור'? התשובה בפנים! נחל ראש פינה הנפלא, מסלול של נוף משגע, עצים ופריחה מדהימה ונחל קסום להתרענן בו! המלצת מסלול של אשרת מירון, מדריכה בוגרת במרכז סיור ולימוד ראש פינה

לפרטים >>
נחל באר שבע

נחל באר שבע הנפלא, עובר בין ומספר את סיפורן של אמונות מוסלמיות עתיקות, סיפורי תנ"ך שגדלנו עליהם! טבע מדהים ממש בתוך העיר שהיא "בירת הנגב"! המלצת מסלול של אלישמע קלוש, מדריך בוגר במרכז סיור ולימוד בית מוריה.

לפרטים >>
מצודת החשמונאים בגליל

המלצת מסלול מיוחדת לחג החנוכה! מצודה חשמונאית עתיקה, נוף משגע, פריחה מדהימה ומטעי עצי זית. מסלול משפחתי המספר לנו את סיפורם של החשמונאים בארצנו! המלצת מסלול של תהילה כץ, בת שירות במרכז סיור ולימוד "אורות הגליל". חג שמח!

לפרטים >>
סיור בצפת העתיקה

צפת. עיר הרוח, קודש, קבלה ומסתורין, אומנות ומוזיקה, עבר ועתיד, מדרגות, תצפיות נוף מדהימות ובקיצור-בירת הגליל! סיור בעיר צפת העתיקה-עיר מלאת קסם ויופי!  המלצת מסלול של אשרת מירון, מדריכה בוגרת במרכז סיור ולימוד ראש פינה 

לפרטים >>
חוף אכזיב- יד לי"ד

קצהו הצפוני של רצועת החוף בישראל מזמן לנו מסלול מיוחד במינו-לכל גיל! שילוב של חוף יום מפורץ מהיפים בארץ, יחד עם סיפור קרב ואנדרטה מהימים שבדרך להקמת מדינה ואנדרטה נוספת להנצחת ההעפלה. המלצת מסלול של מעין ארד, רכז הדרכה במרכז סיור ולימוד גליל

לפרטים >>
שיטפונות ברמת הגולן

הגשמים הגיעו לצפון וזה הזמן לצאת לראות זרימות של ארצנו היפה! אביתר ליכטמן, מדריך בוגר במרכז סיור ולימוד קשת יהונתן עושה לכם סדר, קבלו רשימה של 6 מקומות נפלאים ברמת הגולן בהם תוכלו לראות זרימה!

לפרטים >>
טיילת נחל הבניאס

מסלול קסום לכל המשפחה לאורך טיילת נחל הבניאס, הזדמנות לראות את זרימת הנחלים הנפלאה בחורף הגשום שזכינו לו! המלצת מסלול של מרכז סיור ולימוד אורות הגליל

לפרטים >>
סיור ברמלוד

השוק, הריחות, הסמטאות העתיקות, קסם הרוכלים.. זו לא ירושלים!! המלצת מסלול של אפרת צדקני, מדריכת טיולים במרכז סיור ולימוד מזכרת בתיה. סיור רכוב נפלא ברמלוד, לגלות את ההיסטוריה העתיקה והסיפורים המרתקים של ערים שאנחנו לא כל כך מכירים..

לפרטים >>
מצפור מיכל

נצא אל מצפור מיכל שבגילון, פינת חמד נפלאה המגלה את יופיו של מישור החוף והגליל התחתון. המלצת מסלול של מעין ארד, רכז הדרכה במרכז סיור ולימוד גליל, מסלול שמתאים לכל המשפחה!

לפרטים >>
עין עבדת

מים במדבר?! מסלול קצר בלב הנגב המשלב מדבר, מים מתוקים, נשרים מרשימים, היסטוריה עתיקה וסולמות לטיפוס! מסלול עין עבדת המדהים! המלצת מסלול של אסף סלע, מדריך בוגר במרכז סיור ולימוד "בית מוריה" בבאר שבע. חובה לכולם!

לפרטים >>
שביל ישראל-טיפים

שביל ישראל, איך מתחילים?! בעונה הזו רבים יוצאים למסלול שביל ישראל, מאילת ועד לקיבוץ דן. איך מתכוננים ליציאה לדרך? אשל טסלר, מדריך בוגר בבית ספר שדה שער הגיא נותן כמה טיפים מניסיונו בשביל ישראל

לפרטים >>
נחל חסד, ערד

שביל הבורות ונחל חסד- המלצת מסלול של אלישמע קלוש, מדריך בוגר במרכז סיור ולימוד "בית מוריה". זהו מסלול נפלא שמראה לנו את המדבר ירוק ופורח, והמלצה על פינה מדהימה של מטע שקדיות.

לפרטים >>
יער הרצל-חולדה

האם הרצל אי פעם ביקר בבית הקרוי על שמו? סיור רכוב או רגלי ביער הרצל בחולדה. סיור הטומן בתוכו גבורה, טבע, היסטוריה, מורשת קרב, אהבת הארץ ועוד. המלצת מסלול של אביגיל גיגי, מדריכת טיולים בשירות לאומי במרכז סיור ולימוד מזכרת בתיה "ציוני דרך".

לפרטים >>
הר אמיר

בחורף הקסום אי אפשר לוותר על הנוף המדהים של הרי אילת-נצא אל הר אמיר! מסלול למשפחות מטיבות לכת שחושף לנו סלעים עם צבעים מדהימים, נוף למפרץ ים סוף, שקט רגוע.. אי אפשר לוותר! המלצת מסלול של יאיר מאור, מדריך בוגר במרכז סיור ולימוד אל ארצי, אילת.

לפרטים >>
טנטורה-אל הר הכובע

נצא אל הר הכובע בהרי ירושלים-חירבת טנטורה! פריחה נפלאה, נוף הרי ירושלים, באביב אי אפשר להישאר בבית! המלצת מסלול של ישראל פורת, מדריך בוגר במרכז סיור ולימוד בשבילוד.

לפרטים >>
עכו- פנים רבות לה

עכו- פנים רבות לה גם אתם חובבי סיורים משפחתיים לכל גיל ובכל מצב? בעכו, תגלו עיר רבת פנים ומגוון אתרים היסטוריים, המספרים סיפור של עבר קרוב וקדום עוד מלפני 5,000 שנה. המלצת מסלול של טליה גלפרין, מדריכה בוגרת מרכז סיור ולימוד גליל.

לפרטים >>
מרמות נפתלי למצודת כח

המלצת מסלול שביל ישראל, מרמות נפתלי למצודת כח מסלול המאחד תצפיות מדהימות, הליכה נעימה ואחוות לוחמים המלצת מסלול של שחר ניצן, בת שירות בהדרכת טיולים במרכז סיור ולימוד אורות הגליל

לפרטים >>
נחל חזורי

מסלול יפהפה, אתגרי ומגניב, הטומן לאורכו סיפורים, אגדות, צומח וחי. ומה שכיף, שאפשר לבחור איפה לסיים את המסלול לפי מה שאוהבים! מסלול צפוני במיוחד, המלצת מסלול של תהילה דרמון, בת שירות במרכז סיור ולימוד אורות הגליל

לפרטים >>
מהר הזיתים אל הכותל

מסלול לרגל ימי בין-המצרים, במקום הכי מתגעגע של ירושלים, מומלץ במיוחד לשעות אחר הצהרים, כשהעיר עוטפת אור. מסלול ירושלמי היורד מהר הזיתים עם תצפית נפלאה לכיוון הכותל. המלצת מסלול של אורי אוחיון, מדריך בוגר במרכז סיור ולימוד עיר דוד.

לפרטים >>
נחל מערה

מסלול יפיפה העובר בין הרי ירושלים לשפלת יהודה! מבצר צלבני, עטלפים מעופפים, מערה ענקית, מגלשת אבן, מטמון סודי של מורדים - במסלול הזה יש הכל! המלצת מסלול של אשל טסלר, מדריך בוגר בבית ספר שדה שער הגיא.

לפרטים >>
יער ביריה לנבוריה

המלצת מסלול לכבוד פתיחת "שלושת השבועות", מזמינים אתכם למסלול המשלב בין בניה וצמיחה עם חורבן וכאב. מסלול ביער ביריה, עם נוף מרשים, צל ומעיינות מקסימים! המלצת מסלול של שחר ניצן, בת שירות בהדרכת טיולים במרכז סיור ולימוד אורות הגליל.

לפרטים >>
חרבת בורגין בשפלה

המלצת מסלול של אלישמע קלוש, מדריך בוגר במרכז סיור ולימוד בית מוריה. מסלול מדהים לכל המשפחה, המשלב מערות מסתור, היסטוריה מפוארת, נוף משגע וניתן לשלב עם בריכה נפלאה שניתן להגיע עד אליה עם הרכב!

לפרטים >>
שביל ירושלים

מסלול מיוחד ומרגש המשלב מדבר והר, ישן וחדש, געגוע ומציאות. לבוקר קצר או לשקיעה מהורהרת. מעל פסגת הר הצופים – דרך עמק הקדרון, בואכה מורדות הר הזיתים והר הבית. המלצת מסלול של אורי אוחיון מדריך בוגר במרכז סיור ולימוד עיר דוד

לפרטים >>
רומנטיקה בצפון

פינות רומנטיות על כביש הצפון לכבוד חג האהבה, ט"ו באב, המלצת מסלול של אביה כהן רכז הדרכה במרכז סיור ולימוד "אורות הגליל" המתאימה במיוחד לזוגות – הפינות הרומנטיות של הגליל! 4 פינות רומנטיות שלא כדאי לוותר עליהן!

לפרטים >>
המלצות בהר חברון

קבלו 10 מקומות מדהימים בהר חברון - מעיינות ותצפיות חינמיות ופשוט מושלמות לימי הקיץ החמים! המלצת מסלול של אביתר ליכטמן, מדריך בוגר במרכז סיור ולימוד קשת יהונתן.

לפרטים >>

צרו איתנו קשר

לקבלת עדכונים ויצירת קשר השאירו פרטים טלפון: 08-6630030 | כתובת: רח' המלאכה 7, בית כסלו, אזור תעשיה צפוני, לוד